6. na świecie, 6. w Europie
19 lipca 2021

6. na świecie, 6. w Europie

Reprezentacje Polski juniorek i minikadetek, złożone w części z uczennic oraz absolwentek Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku, zakończyły mistrzowskie turnieje, w których osiągnęły ostatecznie podobny wynik.

W rywalizacji w przedziale miejsc 5-8. biało-czerwone juniorki prowadzone przez trenerów Wiesława Popika i Miłosza Majkę zaprezentowały bardzo dobrą grę. Wygrana 3:0 nad Brazylijkami jest tego najlepszym potwierdzeniem. O lokatę 5. Polkom przyszło mierzyć się z Amerykankami. Łupem naszego zespołu padły gładko sety numer 1 i 2. Rywalki jednak się nie poddały i zdołały losy spotkania odwrócić, by w tie-breaku triumfować 15:13.

Co ciekawe, po tytuł sięgnęły Włoszki, które w trakcie mistrzostw 2-krotnie ograły polski zespół. W finale 3:0 rozprawiły się z Serbkami, a więc inną drużyną, która była na turniejowej drodze Polek w najlepszej "8".

Reprezentacyjnych barw podczas czempionatu rozgrywanego w Belgii i Holandii broniły związane z naszą szkołą: Julita Piasecka, Martyna Łazowska, Martyna Leoniak, Klaudia Łyduch, Magda Stambrowska, Karolina Drużkowska, Martyna Czyrniańska, Dominika Pierzchała oraz Sonia Stefanik.

Równolegle toczyły się mistrzostwa w kategorii minikadetek. Polska ekipa, po słabszym starcie turnieju, załapała się do grona walczącego o miejsca 5-8. Wpierw biało-czerwone rozgromiły w tej fazie Słowację 3:0, by w niedzielę po zaciętym boju ulec 2:3 Serbkom.

Z grona zawodniczek SMS PZPS w Szczyrku w mistrzostwach wystąpiły: Antonina Serafinowska, Zofia Brzoza, Aleksandra Walczak i Amelia Dombrowska, w minionym roku szkolnym w komplecie uczennice I klasy Liceum.